KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşümün amacı, öncelikle insan hayatını güvenceye almak, çarpık yapılaşmayı düzeltmek ve ekonomik ömrünü tamamlamış yapıları yeni standartlara göre yeniden inşa etmektir.

Artık geçerliliğini kaybetmiş eski yönetmeliklere göre inşa edilmiş olan ve deprem güvenliği açısından risk teşkil eden binalar riskli bina olarak kabul edilmektedir. Bu tip binalar oluşabilecek doğal afetlerde insan hayatı için ciddi tehlikeler barındırmaktadır.

Kgt Yapı, alanında uzman kadrosuyla, kentsel dönüşüm kanunu çerçevesinde, modern, güvenilir ve ekonomik değeri yüksek binalar inşa eder. Tüm binaların inşaatını Kgt Yapı Standardı’nda yapmakta olup, hem inşaat aşamasında hem de inşaat sonrasında sorumluluğunun bilincinde hareket eder.

Kgt Yapı, Kentsel Dönüşüm çerçevesinde riskli alanlarla ilgilendiği gibi, tekil riskli binaların yenilenmesini de gerçekleştirmektedir.

Kentsel dönüşüm aşamaları, anlaşma-yapım ve yıkım süreçleri, mali haklar gibi konular hakkında bilgi almak ve kentsel dönüşümle binanızı yenilemek için 0212 465 30 20 numaralı telefon hattımızdan hemen bizimle iletişime geçebilir veya arsa başvuru formunu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.